Téma: Závist a zloba mezi lidmi

6. dubna 2011 v 18:01 | Lukáš |  Zajímavosti
Milí čtenáři,

nejednou jsem se rovněž na internetové síti setkal se způsoby, v rámci kterých jejich autoři ukazovali drzost a netaktnost. Tento jev bývá téměř vždy spojován se zlobou a závistí. Koneckonců závist může nabývat mnohých podob a být zapřičiněna někdy až směšnými důvody. A také snad většinou platí, že čím víc se někomu daří, tím víc vzbuzuje u druhých závist a zlobu. Proto když chcete někoho naštvat, stačí říct "nikdy jsem se neměl lépe". Dále pak.

Tady na Olympu se setkávám téměř dnes a denně s drzostí a především netaktností. Nerad to říkám, ale už jsem si na to zvykl. Ale čas od času je proto na místě s takovými lidmi lidově řečeno "vymetat podlahu". To může nabývat různých podob. Jedině tak si uvědomí kdo je tady pán. Zaměřme se v tuto chvíli na aktuální téma mých písní.

Je potřebné si uvědomit, že mi nevadí, jestliže se někomu nelíbí mé písničky (respektive v některých případech hudba), ale je potřeba jednat taktně a především neurážet autorovu práci (obzvláště hrubým způsobem). Já osobně bych si nikdy nedovolil přijít na nějaké cizí internetové stránky (respektive blog) a urážet něčí práci. Jestliže se mi něco nelíbí, tak to neřeknu/nenapíšu vůbec nebo to napíšu tak aby to hned autora takového práce neurazilo a neznechutilo - to znamená slušně naznačím, že takové dílo není zrovna můj styl ale že někomu jinému se to třeba líbit může (například takto se to dá přijmout) a podobně.

Výše uvedené informace platí podobně i o všech ostatních situacích v lidských životech. Ale je ověřené, že lidé se obzvláště na internetové síti neumějí (dovoluji si tvrdit že snad ani nechtějí) chovat slušně a taktně. Sprostě využívají anonymity a toho, že komunikují takzvaně na dálku elektronicky. Autor takových stránek udělá dobře, když si většinou takových drzých a netaktních lidí nebude všímat - bohužel zatím neexistují internetový občanský průkaz o kterém se vyjadřuji zde: http://bohove-a-lide.blog.cz/1103/internetovy-obcansky-prukaz

S pozdravem

Lukáš
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.