Téma: Opakovaný názor je drzé vnucování

3. dubna 2011 v 11:02 | Lukáš |  Zajímavosti
Milí čtenáři,

v tomto článku se zaměřuji na rozdíly mezi vyjádřením názoru a jeho drzým vnucováním. Jak v normálním životě, tak i na internetu se mnoho lidí chová způsobem, že na jednu stranu hájí svobodné vyjadřování názorů, ale na straně druhé nesnesou třeba i ten hloupý názor. A tak ten jejich vlastní názor si prosazují tak, že ho opakují tolikrát, až se vnucují. Pro mnohé z vás to možná představuje normální komunikaci mezi lidmi...ale správně to rozhodně není.

Pokud někdo na internetu nebo v normální realitě chce vyjádřit nějaký názor, může, ale jednou (maximálně dvakrát) a když vidí, že se neshoduje, tak se prostě nevnucuje. Bohužel se (obzvláště) na internetu stále nacházejí lidé, kteří neznají nebo nechtějí znát rozdíl mezi vyslovením svého názoru a jeho opakováním. Někdo se může domnívat, že má pravdu. Ale ve skutečnosti není důležité, kdo má pravdu. V takové věci je důležité jen jedno...vyjádřit názor. A to i přestože má spousta lidí hloupé názory, tak i přesto všechno mají také právo na svůj názor. A nikdo nemůže chodit a přesvědčovat o svém názoru...hloupý nebo chytrý názor...špatný nebo správný názor - na tom nezáleží... Jde o to, jestli se ti lidé shodují nebo neshodují (to rozhoduje o případné další diskuzi). A nikdo by neměl zazlívat (nebo nějak dávat najevo) svůj nesouhlas.

Tady na internetových stránkách Olymp bývali také návštěvníci, kteří si chtěli "za každou cenu" prosadit svůj názor (nebo názory, které byly v podobném duchu). Z toho důvodu byly nedávno zakázány komentáře úplně. Je však zajímavé, že mnozí se hájí demokracií a svobodným vyjadřováním názorů a přitom sami nesnesou, když například já tady na Olympu v článcích vyjadřuju své vlastní (třeba pro někoho i hloupé) názory. Demokracie rozhodně není o opakování stejných nebo podobných názorů (tedy o přesvědčování), ale o respektování třeba i těch hloupých názorů (jestliže neporušují zákony určitého státu).

Takže to jsem v různých odstínech shrnul téma slušné a drzé podávání názorů. Myslím si, že kdyby lidé jednali podle výše uvedených slov, tak by nebylo ani tolik emocí například při rozvodech manželů (a na jiných místech). V reálném životě se lidé nemusejí bavit (čímž mají hned pohodu), ale ve světě internetu je jen jediná možnost...úplné zakázání jakýchkoliv komentářů (jiná možnost opravdu neexistuje - lidé si vždycky najdou cestičku, jak tam ten komentář vnutit - a to je prakticky ověřená skutečnost).

S pozdravem

Lukáš
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.