Téma: Bible versus Bhagavadgíta

20. dubna 2011 v 13:12 |  Zajímavosti
Aktuální zprávy: Včera jsem byl v kině na filmu "Králova řeč".

Téma: Bible versus Bhagavadgíta

K čemu byste přiřadili Bibli to určitě alespoň většina z vás víte. No ke křesťanství. Ale k čemu Bhagavdgítu ? Co to vlastně je ta (nebo to ?) Bhagavadgíta ? Ví to někdo z vás ? Pokud to někdo víte, napište to do komentářů pod tímto článkem. Mezitím se podívejme na následující vyjádření. Bhagavadgíta je svatá kniha, nábožensko-filosofická, epická báseň. Je součástí staroindického eposu Mahábhártha. Je důležité vědět (obzvláště pro zájemce o jazyky) že tato kniha je psána v sanskrtu. Uznávají ji například v náboženství zvaném Hinduismus.

Kniha zobrazuje příběhy a konflikty dvou větví téhož královského rodu a to z času okolo patnáctého až šestnáctého století před naším letopočtem. Rozmlouvá tam Krišna s Ardžunou o filosofických otázkách a podává mnoho neobyčejně hlubokých a moudrých myšlenek. Tuto literaturu lidé přeložili do mnoha světových jazyků. Nyní se zaměřme na téma Bible. Jistě jste mnozí chtěli odpovědět, že ji znáte až moc dobře a že někteří z vás máte křesťanství "plné zuby" a že to moc "nemusíte". Takže bible...pro někoho Bible. Je posvátnou knihou, mnohdy nazývána Kniha knih, kniha moudrostí. V rámci této prastaré četby samotný Bůh promlouvá ke svým věřícím a to ústy proroků a evangelistů.

Toto písmo svaté je řeckého původu a znamená knihu (od "biblos"). Dle katolické církve byla z vnuknutí Ducha svatého napsána a od církve katolické za slovo Boží uznána. Duch svatý pisatelům Bible zjevil pravdy víry a pohnul je k jejich sepsání a při psaní je chránil proti omylům. Jednotlivé části Bible byly sepsány v různých časových obdobých a to je důležité si uvědomovat. Přesto všechno se relativně tato Kniha knih dochovala v pořádku.

To že to je Kniha knih mohu říct i sám za sebe a to i přestože si myslím, že v průběhu časů došlo k možná záměrnému odstranění některých informací (možná). Nicméně tuto knihu Bibli já uznávám jako knihu moudrosti. Bible byla překládána do všech kulturních jazyků přičemž nejdůležitější byl pochopitelně překlad do nějtěžšího jazyka a tedy do latiny. Až za Karla IV. byla Bible přeloženo do českého jazyka skutečně celá. Křesťanství je dozajista náboženstvím umělým. A to na rozdíl (například) od přibližně dvacet tisíc roků starého přírodního náboženství čarodějnictví Wicca. Ve skutečnosti za dávných časů si svou pozici doslova vynutila křesťanská církev a dosadila se násilně na místě takzvaného pohanství. Nikoho nesoudím, ale jen poukazuji na skutečnosti souvesející s Biblí.

Zkrátka se mi nelíbí ta část historie ve které se násilně křesťané dosadila na místo náboženství Wicca. Díky křesťanské církvi se totiž ještě dnes mnozí bojí mluvit o magii. Gerald Gardner (zakladatel Wicca) byl jeden z prvních po mnoha desítkách až stovkách roků, kdo se odvážil znovu promluvit a vykročit směrem ke světovému uznávání magie či přímo náboženství čarodějnictví. To je výsledek křesťanské církve a to není zrovna příjemná minulost. Ovšem současní lidé už nemohou za to co bylo v minulosti. To je pravda, ale bylo potřebné na takovou "špínu minulosti" poukázat, znovu ji osvětlit.

***KONEC REFERÁTU: Bible versus Bhagavdgíta***

_________________________
UFNC UNION
 


Komentáře

1 Alue | 20. dubna 2011 v 14:17 | Reagovat

Já uznávám spíš tu Bhagavadgítu. Ta Bible moc není pro mě. Ale jinak dobrej článek.

2 Babe | E-mail | Web | 20. dubna 2011 v 15:13 | Reagovat

[1]: Podle Aluščiných článků si dedukuji, že je proti všem církvím. Myslím, že tohle by nenapsala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.