Projekt druhý: Vrhač elektrické energie - část první

5. dubna 2011 v 19:47 | . |  Magie
Vážení,

dovoluji si tímto krokem zahájit projekt materialisticko-magické podstaty. Spojením vznikne převratné dílo. V tomto článku si vysvětlíme některé zásadní pojmy, které jsou společné s materialistickou vědou a jsou potřebné k pochopení fungování tohoto takzvaného "generátoru blesku".

A) Teoretická příprava:

1. Elektrická energie - jedná se o schopnost elektromagnetického pole konat elektrickou práci. Nejčastěji se jedná o rotační respektive točivé stroje, které využívají točivého magnetického pole a cívek, ve kterých se indukuje elektrické napětí. Tyto stroje se používají jako generátory nejvíce, jelikož mohou být dimenzované na velmi velké výkony a navíc jejich učinnost je dobrá. Skladají se z rotoru a statoru, kdy obyčejně rotor vytváří točivé magnetické pole a ve statoru jsou umístěny cívky, ve kterých se indukuje elektrické napětí.

2. Elektrická práce - je fyzikální jev, při kterém elektrické pole působí elektrickou silou na elektricky nabité těleso a posouvá jím. V širším slova smyslu se tak označuje konání práce elektromagnetickým silovým působením, ať už na celém tělese, nebo na částicích, tvořících jeho strukturu.

3. Elektrický generátor - je elektrický stroj, sloužící k přeměně jiných druhů energie na energii elektrickou. Nejčastěji se jedná o rotační respektive točivé stroje, které využívají točivého magnetického pole a cívek, ve kterých se indukuje elektrické napětí. Tyto stroje se používají jako generátory nejvíce, jelikož mohou být dimenzované na velmi velké výkony a navíc jejich učinnost je dobrá. Skladají se z rotoru a statoru, kdy obyčejně rotor vytváří točivé magnetické pole a ve statoru jsou umístěny cívky, ve kterých se indukuje elektrické napětí.

4. Dynamo - je točivý elektrický stroj, přeměňující mechanickou energii z rotoru hnacího stroje na elektrickou energii ve formě stejnosměrného elektrického proudu. Dynamo se skládá ze statoru tvořeného magnetem nebo elektromagnetem a rotoru s vinutím a komutátorem. Až do nástupu polovodičových usměrňovačů bylo dynamo nejvýznamnějším zdrojem elektrické energie (ve formě stejnosměrného proudu) v průmyslu i dopravě.

Jak tento "generátor blesku" bude fungovat si povíme příště...

_________________________
 


Komentáře

1 ... | 10. dubna 2011 v 13:26 | Reagovat

To by mohl být dobrý vynález. Uvidíme co to bude dál.

2 ... | 11. dubna 2011 v 20:10 | Reagovat

[1]: Správně, mé drahé zlé dvojče, jen ho v tom podpoř, ať si z něho můžeme dělat prdel déle! :-)

3 Babe | E-mail | Web | 13. dubna 2011 v 17:44 | Reagovat

[2]: hehe :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.