Názor na film: Robin Hood

20. dubna 2011 v 13:31 | Lukáš |  Zajímavosti
Aktuální zprávy: Včera jsem byl v kině na filmu "Králova řeč". Můžete se zapojit do války proti kyberšikaně (viz sekce W.A.I.T.).

Názor na film: Robin Hood

Jedná se o americko-britský snímek z roku 2010. Dle mého názoru byl správně svěřen do rukou již oceněného režiséra Ridley Scotta, který již dříve režíroval film Gladiátor. Nedávno jsem na tomto filmu byl v kině. Po pravdě řečeno, přestože jsem odešel z příjemným pocitem, tak to není ten typ filmů na který bych se rád díval opakovaně. A to už z důvodu jeho délky. Pojďme se chvíli zaměřit na dění ve filmu. Film se odehrával v čase vlády Richarda Lví srdce jakožto anglického vládce. Měl trochu přehnané, zbrklé způsoby a byl tak trochu arogantní.

A právě to jej stálo nejen vladařskou korunu, ale i vlastní život. V momentě jeho smrti se karta obrátila ve prospěch skupiny lučištníků do jejichž čela se sám postavil muž kterému říkali Robin. Ten se dostal do hrabstí Notthingham, kde byl nepřímo nucen hrát roli již mrtvého syna místního hraběte Loxleyho. Během mnoha bitev došla Francii trpělivost a vyslala zvláštního agenta do blízkosti nového anglického krále Jana, který arogantností rozhodně nešetřil. Byl snad ještě horší než jeho bratr. Zvláštní francouzský agent byl lstivý a slizský jako had. Jenže někdo jej odhalil a překazil mu tak plány. Měl totiž francouzskému vladaři připravit Anglii ve stavu občanské války.

A tak by mohla Francie přijít téměř k hotovému. To se však nestále právě díky moudrým slovům, odvaze a síle Robina Hooda. Ten vlastně zachránil anglickou říši. Bohužel i po celkovém úspěchu kdy francouzská armáda musela odtáhnout, anglický král Jan nedodržel slovo o listině svobody, které dal šlechtě na počátku bitvy a tím opět nahněval občany proti sobě. Nejlepší je ten film vidět v kině, kdy si člověk odnese ten nejlepší zážitek. Po pravdě řečeno bych zde zdrůzanil dvě zásadní myšlenky. Panovníkův výjezd do války a lidský nenasycený chtíč po válčení. Když se nad tím tak zamyslím, tak vidím že kdyby v současné době panovníci, kteří rozhodují o válčení, měli jít do války také, tak by možná se mnohé spory vyřešily i diplomatickým způsobem místo kulometů. Takže ono to má určitou moudrost. Dneska panovníci rozhodují o válkách ale sami by se neodvážili vstoupit na bitevní pole.

Další věci je nenasycený chtít lidí po válkách. Připadá mi, že před těma stovkama let lidé byli ještě takzvaně "nevybojovaní, nevyválčení" a prostě tak nějak nedokázali přemýšlet diplomaticky ale jen na úrovni mečů a šípů. Což bylo nemoudré...bylo to špatně. Nakonec sice na to lidé došli že to bylo špatně, ale kolik utrpení během stovek let zažili. S filmem jsem spokojený. Akorát bych do toho přidal třeba jen trošku něčeho magického (což by bylo pro tu dobu typické). Celkově se mi líbí.

Níže se můžete podívat na ukázku z filmu:


_________________________
UFNC UNION