I-Seriál: Bohové a lidé - Zrození Lukáše 1/3 (pilotní díl)

11. dubna 2011 v 17:57 | Lukáš |  Příběhy
OLYMP UVÁDÍ

epizodu z českého internetového seriálu

BOHOVÉ A LIDÉ
(autor: Lukáš Přibyl)

1. Zrození Lukáše - část první

Když lidé odvrátili svou smrtelnou tvář od svých stvořitelů, bohové se rozhodli odejít a nechat své děti napospas jejich trápení. Svou nezměrnou energii a nekonečný čas věnovali jiným planetám v odvrácené části vesmíru. Všude tam, kde jim místní byli ochotni důvěřovat a projevovat patřičnou úctu. Dlouho však netrvalo a po mnoha staletích se olympští bohové znovu zahleděli směrem k Zemi. Silné bouře, mohutné zemětřesení a burácející sopky ohlašovali příchod nesmrtelných. Lidé v žalu utíkali ze svých domovů. Nevěděli co to všechno znamená. "Rychle pryč, dělejte, všichni ven...bouchne to tady" křičeli policisté. Na chvíli zavládl chaos a dokonce anarchie...

Nad řeckou horou Olymp mohutně zazářily zlatavé blesky, které rychle sjely k zemi. Ozvalo se dunivé zahřmění. Po chvíli z dýmu vychází dvě postavy. Kráčejí zlatem a stříbrem zdobenou místností v paláci samotného vladaře. Muž a žena poněkud zvláštně oblečeni. "Die...už to na mě jde" žena se vzdycháním zvolala když se posadila. Zeus hned nevěděl co dělat a tak své ženě aspoň pomohl si lehnout. Již hlavička se drala z matčina klína. Krásné černovlasé děťátko se vzlikáním spatřilo světlo světa. S oddechem se oba rodiče na sebe dívají. "Je to kluk" zvolal radostně hromovládce "budeme mu říkat Lukáš".

A protože u dětí bylo těžké odhadnout co zamýšlejí a co budou chtít dělat, hned na počátku mi svázali božské schopnosti. Byl jsem stále nesmrtelný ale nemohl jsem dělat nic co ostatní z mé rodiny. "Půjde dolů na zem" pravil Zeus Olympijský "našel jsem mu vhodnou smrtelnickou rodinu, která ho bude vychovávat a mít v lásce" a přísně se zahleděl na svou ženu "musí se naučit vycházet s lidmi" a v tom momentě se nebesa nad Olympem zamračila a s dunivým hromem se k zemi snesla zlatavá energie. S jiskřením se v ní pomalu zhmotňovaly nějaké postavy. "Ááá vítejte" díval se vládce na ostatní bohy "jsem rád že jste nezabloudili" pokračoval s nadšením "jste tu právě včas" a ukázal na malé děťátko "je to Lukáš". A divoce vypadající Árés samozřejmě provokativně zvolal "tak to je dobrý táto...aspoň budu mít koho škádlit zase" a nahlas se zasmál. "Na to zapomeň Áré" poštouchla jej s mírným smíchem Athéna na které se blyštila zlatavá zbroj "jak se tak dívám tak otec určitě má s Lukášem jiné plány" a Zeus odvrátil svou tvář.

"Herme" zadunělo prostorem. Náhle začalo něco ševelit. Z povzdálí bohatě zdobeného sálu cosi nebo kdosi přilétá. V momentě před Diem stála zlatem posázená postava se zvláštními botami. Byly totiž okřídlené. "Půjdeš k lidem které ti určím a před dveře jim postavíš kolébku s Lukášem" a jakmile pán tvorstva poslovi vysvětlil kde se nachází smrtelnická rodina, Hermes v momentě zmizel. V náručí temnoty se pomalu a tiše posel bohů vkradl do Vyškova. Je to malé místo na území střední Evropy, jinak známé jako Česká republika. "Tak" povzdechl si posel "snad k tobě budou stejně laskaví" a sotva dořekl, zmizel.

Pokračování příště...
 


Komentáře

1 Jane | E-mail | Web | 11. dubna 2011 v 20:04 | Reagovat

tak je to hodně zajímavé a hodně mě to baví :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.