Tréma, soutěže a sny

5. března 2011 v 11:08 | Lukáš (zástupce UFNC) |  Zajímavosti
Vážení,

je zajímavé sledovat lidi při různých světových soutěžích. Lidé mnohdy se nechtěně ztrapní jen proto že za dané situace měly na ně vliv nežádoucí faktory. Jiní naopak do takových soutěží jdou s chutí jen pro zábavu. Například při hudebních soutěží kde se klade také důraz na celkový image člověka je velice nežádoucí tréma. Tréma člověka může vyvést docela z míry.

Já sám jsem se jednou účastnil nejmenované hudební soutěže a dovedu si tedy až živě představit jak se mnozí museli cítit uvnitř sami sebe. Tréma i z relativně připraveného člověka může udělat neschopného naučit se zpívat a naprostého hlupáka před televizními obrazovkami. Na to však mnozí nehledí a raději si vychutnávají legraci kterou jim na stříbrném podnose nechtěně připravil nejeden člověk.

Je to velice úsměvné jak se mnozí ztrapňují před televizními obrazovkami celého národa nebo dokonce i ve světových televizích. Někdy jsou lidé toužící po zábavě a nehledí tak na tu trapnou situaci. Já sám jsem jeden z mála lidí kteří vědí nejlépe jak může působit tréma. U hudebních soutěží mnohdy se nejedná ani tak o dokonalý zpěv jako spíše o celkový dojem na komisi která posuzuje kdo postupuje dále v soutěži a kdo potom vyhraje v úplném finále soutěže.

Já osobně jsem zastánce spíše přirozené cesty zpěváka nebo celé skupiny a tak si každý může získat svou slávu svou vlastní cestou. Sice to tedy není zadarmo ale pokud mají takoví lidé zajímavé a líbivé písničky které si sami vytvořili tak je velká pravdědobnost že se mezi lidmi lidově řečenou budou líbit. Jde nepochybně také o to že ani výherci v soutěži nemají jistou slávu i do budoucnosti. Jestliže nebudou mít líbivé písničky tak za určitý čas už nebudou známí ani jako účasníci nějaké hudební soutěže. Jinými slovy každý musí mít své vlastní líbivé písničky a ne jen kopírovat cizí úspěchy (cizí písničky), neboť jinak se na takového zpěváka nebo hudební skupinu může velice rychle zapomenout.

S kouzelným pozdravem

Lukáš