Téma: Peníze

31. března 2011 v 11:58 | Lukáš |  Zajímavosti
Vážení,

platidla různého druhu existují již od dávných dob, kdy lidstvo teprve ještě začínalo chápat pojem jakým je právě hospodářství. Za časů dávných králů se platilo mnohdy různými způsoby. Začalo to výměnným obchodem a platby v naturáliích a poté se pomalu ale jistě přecházelo na kovové mince. V současnosti známe stále častěji papírové bankovky, které jsou v doprovodu kovových mincí. Dále pak.

Zcela jistě lze chápat jako takovou hlavní funkcí peněz VŠEOBECNÝ PROSTŘEDEK SMĚNY. Díky tomu je usnadněno fungování hospodářství a to přestože stále je možnost jakési platby ve zlatě či v diamantech. Řekl bych že absolutně univerzální platidlo bylo, je a stále bude zlato a diamant.

Žel však lidstvo propadlo "víře" v peníze a ve svůj majetek. Měli by více zvážit roli peněz ve svém životě. Finance zcela jistě jsou důležitou součástí života každého člověka v naší velké kultuře která převažuje nad všemi ostatními kulturami světa. Avšak je potřebné si uvědomit, že i když budete mít stovky milionů až miliard korun (například) tak v případě těžkých přírodních ztrát vám ty peníze nepomohou.

Dokonalou demonstrací je film s názvem 2012. V tomto filmu bylo velice zvláštní že na loď měli přístup právě ti kteří měli nejvíce peněz (za vstup se platilo jedna miliarda euro) a přitom jim stejně ty peníze byli ve finále k ničemu. Přiroda stejně měla poslední slovo. Jedná se o to, že i když měli své bohatství tak stejně skončili v jedné velké lodi a to ať už bohatý či méně bohatý (ale pod střechou jedné lodi s omezenými zdroji). Příroda rozhodla že svět bude přeměněn a ani peníze na té skutečnosti nic nezměnily. V podsatě bylo zbytečné vybírat peníze v takovém množství protože hospodářství celého světa bylo stejně na dně, takže ty peníze na té lodi jim byli prakticky k ničemu (ale jako chápu že to je film). Dále pak.

Lidé tedy velice přeceňují hodnotu svých platidel a to je chyba. Jistěže peníze jsou důležité, ale důležitější než všechen majetek světa je dozajista zachování celkového přírodního pořádku a jakéhosi "zdraví" přírody. Pokud si toto lidé neuvědomí...jejich peníze přestanou mít hodnotu (ta doba je relativní). Je to něco podobného jako ve zdravotnictví...jestliže se bude platit za zdraví (potažmo za služby pro zdraví) - tak se může stát že až nebudou moci si mnozí lidé "koupit zdraví" tak ti kteří o těchto věcech rozhodují, budou cítit ztráty na celkovém hospodářství daných států. Protože jedna svatá pravda platila, platí a bude vždy platit dokud lidé budou smrtelní a tou pravdou je, že bez zdraví jsou peníze a jakýkoliv jiný majetek k ničemu.

S pozdravem

Lukáš
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.