Téma: O moci a svědomí s moudrostí

24. března 2011 v 17:04 | Lukáš |  Zajímavosti
Milí čtenáři,

nejdříve se podívejme na některé krásy a třeba pro někoho i divy tohoto světa. Když se rozhlédnete, můžete spatřit leckteré druhy rostlin či zvířat a také lze navštívit mnoho kultur spojených nejen s přírodní krásou. Na tato témata již mnozí umělci v minulosti sepsali nejedno skutečně překrásné dílo. Někteří z nich se rádi spojovali také s tématy metafyziky (magie). Dále pak.

Metafyzika však není ani napjatá tak, jak vám ji ličili mnozí lidé z hluboké minulosti v různých knihách a na straně druhé není ani tak uvolněná, jak to mnohdy líčí komerční seriály či filmy. A to je potřebné také zdůraznit. Pravdou však stále je fakt, že abyste mohli působit v rámci nejvyšší Vědy, je nutná nejvíce jen vaše vůle, která samozřejmě musí podléhat procesu cvičení a s tím vším ovšem také souvisí tři doprovodné jevy, o kterých mnozí z vás sice jistě víte, ale nejsou to pro vás natolik závažné skutečnosti, abyste se tím zabývali a to je důvodem vašich případných neshod. Tři důležité faktory jsou moudrost, moc a svědomí. Moudrost, moc a svědomí jsou tedy tři ukazetelé toho, kdo může víc. A kdybychom se zamysleli nad detaily, tak lze zjistit, že se jedná v mnohých případech o prapůvodní definici džungle. Jinými slovy jde o to, kdo může uplatnit vyšší vliv, moc a podobně. Pojďme však dále...

Pojďte se na to podívat i z jiného úhlu pohledu, prosím. Všichni ví, že i Bůh (tedy Hospodin, a i jinak, jak jej jiní nazývají) uplatňuje svou moc. Myslíte, že by jej někdo poslouchal (a to obzvláště z těch negativních bytostí), kdyby nevěděli o jeho moci? Materialisté jej ignorují protože nechtějí chápat závažnost možnosti takové božské síly. Jinak samozřejmě ty "zlé" bytosti z něj mají strach právě z důvodu jeho moci. Zvýrazňují zlé v uvozovkách proto, že není něco zlého a dobrého (ve smyslu úplně zlý a úplně dobrý). Zlo a dobro jsou jen výplody lidské mysli. Dále pak.

Proč "zlé" bytosti z božské existence mají strach? No protože jedině jeho moc je drží takzvaně na uzdě. Není to rozhodně jejich "dobrá/zlá" vůle. Ale ( ! ) především jeho moc. Kdyby měl jenom božskou inteligenci, moudrost (atd.) - tak to samo o sobě by jim nic nebránilo v tom prostě si cokoliv udělat po svém. No proč asi? Protože dokud neprojeví svou vůli, tak si každý může dělat co chce. A tak Bůh svou vůli projevuje, samozřejmě skrze nižší bytosti neboť je jasné že všichni mají svobodnou vůli a tak je božská existence nechává si takzvaně dobrovolně-povinně "vymáchat si jejich čumáky" v tom co si natropili sami. Stejný princip je plně funkční i tady na Zemi.
Zkrátka jo, každý může dělat dle své svobodné vůle vše, ale je jasné že musí počítat s případnými reakcemi a to již za svého hrubohmotného života. Neříkám v podstatě nic extra nového, ale mnohým to bylo potřebné takzvaně "zaostřit". V každém případě svobodně, ale s rozumem.

To co teď dále napíšu je spíše pro studenty nejvyšší Vědy. Nedělejte ze sebe loutky. Nedívejte se na to, co by na to kdo řekl. Máte snad své vlastní svědomí, nebo snad ne? Máte svou vlastní moudrost, inteligenci a svědomí na to, abyste sami za sebe mohli zvážit, zda-li pak to, co chcete je pozitivní nebo negativní popřípadě neutrální a dosadit to do vhodné životní situace. Takže sami za sebe...ano? Rozumíme si... Nezapomínejte že vše je jen na vás.

Jsem s pozdravem

Lukas
 


Komentáře

2 kenny52 | Web | 26. března 2011 v 9:56 | Reagovat

Tak to je fakt dobré. Tuším za tím dost tvrdé práce. Má můj obdiv, škoda, že je to jen sestřih bez vysvětlení.

3 !BaStArD! | Web | 26. března 2011 v 14:00 | Reagovat

[1]: good

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.