Stále modernější doba

31. března 2011 v 13:44 | Lukáš |  Zajímavosti
Vážení,

mnoho z vás jistě postřehlo jak svět je stále modernější. Skoro v každé rodině je v současnosti alespoň jeden počítač . Skoro každý má nějakou moderní techniku ať už je to v podobě mobilního telefonu či přenosného počítače. Je pravda že některé věci v rámci pokroku moderního člověka jsou až nutné, ale na straně druhé člověk je příliš vázán na peníze a tak se nedívá na to jestli by to či ono člověku už skutečně mohlo stačit, ale na to aby společnost kterou vytvořil měla stále svůj "tučný" zdroj příjmů. Má to ovšem jeden "háček"...příroda za to trpí (a to nejsou pouhá slova).

Lidé vytvořili mobilní telefony které už dávno by většině lidem (i těm nejnáročnějším) bohatě stačily. Já chápu že třeba počítače se využívají stále více ale počítače osobní ještě chápu, ale nasazovat počítačové technologie do ostatních věcí na zemi se mi zdá až zbytečné a člověk si tím do jisté míry škodí a to aniž by si toho v současnosti nějak významně všímal. Ovšem kdo si toho nevšímá teď, zaručeně si toho bude všímat v nedaleké budoucnosti.

Lidé se tak baží po penězích že nevidí svůj "strop", tedy míru toho kde by měly skončit svůj pokrok. Známá moudrost praví "všeho moc škodí" a toto platí rovně i lidském pokroku. Měl by tedy existovat jakýsi strop který by zamezil tvorbě zbytečných produktů které jsou tu především jen jako nástroj k získávání dalších finančních zdrojů (už dávno měl tento "strop" existovat). Pokud nebude tento "strop" pro lidský pokrok zavčasu vytvořen, tak sice vědci budou jásat radostí, ale jejich zdraví bude křičet nad jejich ukrutností a mnoho lidí na tento "lidský pokrok" protlačený "za každou cenu" do předu, bude nakonec nechvalně vzpomínat.

Lidstvo vidí tedy především své bohatství hmotné a nedívají se na potřeby přírody. Ovšem příroda je také v každém z nás a pokud toto lidé nepochopí, budou sami nad svými činy hořce litovat, neboť matka příroda jim dá vědět o své nespokojenosti.

S pozdravem

Lukáš
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.