I-Seriál: Univerzum - Nový nepřítel - díl první

31. března 2011 v 13:48 | Lukáš |  Příběhy
Východní část města Brno, ČR, duben 2010

Ležel jsem na posteli znaven z předchozího dne, kdy jsem skládal závěrečnou zkoušku z oboru nejvyšší Vědy magie. Konečně i mí mistři mě uznali za jednoho z nich. "Konečně" povzdechl jsem si a současně se mi v hlavě honily myšlenky, jak nejlépe vytvořit ostrov nové kultury. Jako obvykle jsem se také věnoval mým oblíbeným stránkám o magii a mythologii a přitom jsem si vzpoměl na jednoho starého známého. "Ách," zaškubaly mi koutky rtů "Ondřej" a v mých očích byla patrná známka nenávisti.

Ještě téhož dne jsem učinil rituál hmotného pouta. "Už na mě nemůžete ani vy" a pousmál jsem se "ani celý neviděný svět" a venku se ozvalo mohutné zahřmění. "Sakra" zamračeně jsem přikročil k oknu, které se rozkývalo vlivem silného větru z venčí "asi bude pršet". Vzal jsem si deštník a vydal jsem se ven. Po chvíli jsem zastavil. Zavřel jsem oči a snažil se vycítit pozici mého nepřítele "ách" se slastným výrazem v očích zašeptal jsem.

Blízko centra města Brno, ČR, duben 2010

Mezitím přichází domů nejmladší ze tří sester Haliwelových, Phoebe. "Čau ségra," z obývacího pokoje zavolala Piper "tak jak bylo v nové práci?". "No, ani se neptej" nervózně zamumlala Phoebe, která si šla lehnout hned do pokoje. "A udělejte prosím kafe" zařvala z prvního patra. Dům Haliwelů je poměrně významným místem pro všechny síly, protože stojí nad neutrálním zdrojem energie. Stojí uprostřed velkého pentagramu a v tom je nejsilnější magická moc. Náhle Piper uslyšel silný a divný zvuk na vrchu. Rozběhla se tam, když ze schodů se vyřítila Phoebe "máme problém ségra" a ona se zadívala "co zas, nějakej démon" a Phoebe na to "vypadá to že zas budeme muset chránit nevinného".

Východ Brna

Pomalu se blížím k Ondřejovi "už tě mám" můj hlas náhle ztemněl. Cítil jsem jeho dech stále blíž, cítil jsem jeho lidskou energii. Byl jsem u něj stále blíž. Nedaleko od sebe jsem spatřil mladíka. Rozběhl jsem se k němu a sotva se otočil, chytil jsem jej za rameno "tak ty si myslíš, že budeš dál provokovat a živit se energií druhých?" a přestože se Ondřej chtěl smát, v krátkém okamžiku bylo v jeho očích patrný strach. Spatřil v mých očích démonické plameny. "Neujdeš mému trestu" temným hlasem jsem pravil. Když už jsem jej držel pod krkem, kdosi mě ze zadu zkopl k zemi "nedostaneš našeho nevinného démone" zařvala Phoebe a v jejích očích jsem viděl jen odhodlanost a zkušenosti nabyté těžkými boji. Vedle ní staly další dvě ženy. "Hm, čarodějky," nenávistným tónem jsem zašpetal a jak jsem zklopil hlavu, v mé ruce se začala zhušťovat ohňová energie. "Rychle Piper zmraz ho?" hlasitě zvolala Paige "nejde to!" nervózně řekla Piper když Phoebe mě pohotově zkopla znovu k zemi. Znovu jsem rychle vstal a vytvořil druhou energetickou kouli "kouli sem" zařvala Paige a hodila ji na mě. "Né" démonickým řev se ozval všude okolo, když mne obaloval žár ohně "mě nemůžete zabít" ozývalo se. Ale na to už byly tři sestry zvyklé.

Dům Haliwelových, Brno

Když zazvonil zvonek, Paige vstala "jdu se podívat kdo tam je holky". A jen ústa jí zůstala otevřená když ve dveřích spatřila inspektora Andyho Trudoa "ahoj Paige" zvolal hlas z pozadí "mohli bysme prosím si promluvit" a do dveří vešel inspektor Morris "o samotě prosím" a oba je pustila dovnitř.

"Andy" všechny tři sestry jako sborem zvolali "neměl bys..." a jejich oči náhle provinile směřovaly k podlaze. "To je dobrý" kamarádsky řekl inspektor Trudo "vysvětlívám to, je to trochu pro silnější žaludky" a pousmál se. Všichni se posadili do obývacího pokoje a Andy jim vysvětlil, že byl staršími vyvolen vrátit se zpět na Zem. "Cože Andy?" a sestrám naběhl úsměv ve tváři "ty jsi světlonoš?" a on se mírně pousmál když se nadechl "no...už to tak bude, sám jsem tím byl tak trochu zprvu vykolejenej, ale nakonec jsem tu úlohu přijal" a Phoebe jej objala s pocitem uvolnění.
Východ Brna, můj byt

"Ty čarodějky..." pravil jsem sám pro sebe když jsem se částečně zviditelnil v hmotné říši "netušili, že tady mám pojistku" a pousmál jsem se "mé hmotné pouto" pomalu jsem zašeptal.

Pokračování příště...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.