Co si myslím o zkáze roku 2012 - část druhá

24. března 2011 v 9:42 | Lukáš |  Zajímavosti
Milí čtenáři,

je potřebné se ještě z jiných úhlů pohledu vyjádřit k tématu roku 2012. Mnozí z vás přemýšlíte o přírodě a lidech okolo vás až moc chladně (někdy). Je nutné se snažit nejen o změnu přístupu k přírodě samotné, ale i k sobě navzájem. Pokud toto nepochopíte, příroda vás zahubí. Jsou to tvrdá slova nepřímo vyslovená přírodou každým dnem. A já cítím že lidé si svou křehkost uvědomí až na konci své šance na záchranu. Kde berete jistotu že se nic třeba za půl roku nestane, že si neplánujete ani ten nejmenší plán na záchranu (s vědomím že to může přijít třeba až za padesát roků). Kde berete jistotu že vás někdo zachrání? A že zrovna právě vás?

Nejde o to abyste panikařili, nejde o to abyste se stali fanatiky přes rok 2012. A už vůbec nejde o to, že to říkám právě já. O to vůbec nejde. Jediné o co tady jde je abyste se nad sebou zamysleli aspoň trochu změnili některé postoje především k přírodě a sami k sobě navzájem. A abyste si vytvořili nějaký nouzový plán (poslední záchrany) a tedy projevili alespoň nějakou snahu, něco, že neignorujete přírodu. Každý člověk který má příjem alespoň nějakých peněz měsíčně, má totiž možnosti pro nějaký nouzový plán (pro nějakou poslední šanci záchrany). Jen idiot řekne že je zbytečné se na cokoliv připravovat - to je to stejné jakoby někdo šel naproti k hurikánu a řekl že však o nic nejde, ten hurikán by mě stejně dohnal (to je idiotismus nejvyššího stupně - přece přirozenost všeho živého je se vzdálit od toho hurikánů a právě ten stejný princip je i u roku 2012 - nejde o panikaření ani o fanatismus, jde jen o projevení alespoň špetky zájmu pro nějaký svůj poslední nouzový plán pro případnou potřebu záchrany.

Vždyť i školy a jiné instituace musejí ze zákona vždy mít určitý nouzový plán záchrany. Jak je možné že tam je všechno v pořádku a v tak velkých věcech (jako je reálná šance na celosvětovou katastrofu) to lidem doslova ulítává (neberou to vážně). Nemusí brát vážně legendy ale přírodu by brát vážně tedy měli. Nemyslíte? Podívejte se, nejde o to co kdo říká ale co kdo vidí. Nezáleží teď na tom co říkají vědci nebo jiní zodpovědní pracovníci protože ať řeknou cokoliv tak ani ti nejmoudřejší z lidí nemohou se stoprocentní jistotou tvrdit že je všechno natolik v pořádku že není dokonce potřeba vytvářet ani nouzové plány. Ani ti odborníci něco takového nemohou prohlásit. Už chápete o čem tady už po několikáté píšu?

Nejsem a ani nechci být nějakým vaším zachráncem (věřte mi že to mě ani nenapadlo a dokonce z toho ani nemám strach sám za sebe), ale když vidím jak se většina lidí k této možnosti zkázy staví, jenom protože už takových lží tady bylo hodně (podle jejich názorů) tak se na mě nezlobte, ale mnozí z vás jsou idioti (bez pardonu). Proč? Protože nikdo z vás (tak jak teď sedíte u počítače) nemůže říct že za půl roku, za rok, za dva roky něco velkého (přinášející zkázu) nepřijde a jen idiot řekne že je to jedno a tak stejně není potřeba se snažit o jakýkoliv plán záchrany (alespoň nějaký nouzový plán).

Přece je jasné že sto takových předpovědí mohlo být lež ale klidně ta stoprvní a stodruhá nebo i ta stotřetí dokonce i současně může být pravda. Ty kyselé výrazy bych chtěl vidět u těch lidí kteří byli strašně chytří že dokonce řekli že není vlastně potřeba se o nic snažit. Je jedno jestli to říkám já nebo někdo jiný, na tom vůbec nezáleží kdo to říká ale je potřeba změnit přístup k zásadní (hlavním) věcem. To co odborníci říkají je mnohdy sice přesvědčivé ale ani oni neznají přírodu zatím tak aby dokonale mohli předpovídat. Koneckonců současná schopnost už jenom přepověďi počasí je toho jasným důkazem. Nedokáží s přesností ani to předpovědět takže tomu málokdo věří, že?

Je potřeba více také vnímat intuitivně a být schopen jakési introspekce a také poznání toho jak se vyvíjí příroda a vše okolo nás. Copak vy necítíte že vše okolo vás pomalu ale jistě umírá? Na první pohled možná to tak jasné není pro někoho, ale po hlubším prozkoumání a zamyšlení člověk vycítí že takhle to dál nejde v přírodě (příroda = vše co vidíte kdekoliv, příroda není jen lesy, louky ale samozřejmě i to co přetvořit člověk na velkoměsta). Vědecká předpověď typu že zkáza přijde až za tisíc let je nesmyslná. A ne proto, že to říkám já, ale protože ti vědci se staví do pozice samotného Boha (drze). Neboť neznají přírodu dokonale, oni nedokáží ani s přesností předpovědět počasí a tak jak je možné že jim někdo věří tak velkou předpověď jako je zánik planety? Někomu kdo ani přírodu dokonale nezná. Do všech potřebných detailů...

To co ukazují filmy není zas tak nereálné (o roku 2012). Ani vědci nemohou s jistotou tvrdit že zaručeně nic nepřijde do té a do té doby. Navíc když ani počasí nedokáží s přesností předpovědět mimochodem. Nechci tady do toho plést náboženství ale jedno je jasné, že tak jak se věci vyvinuly, vyvíjely (jakým tempem), jak se vyvíjejí dál (jak rychle), tak je jasné že to nemůže dopadnout dobře (a je dost reálné že i v brzké době). A pokud to někdo (například jako křesťanský Bůh) sleduje tak se mu počínání lidí zaručeně nelíbí. Po pravdě řečeno věřím tomu že se okolo toho roku 2012 nebo v blízké době něco obrovského stane (a poznamená to celou planetu). Věřím tomu, protože lidé k tomu přistupují jednotlivě (navíc arogantně) a nepřistupují k tomu jako lidstvo, jako celek (což je faktor který je zničí v rámci planety).
Spolupráce je důležitá, ale bohužel lidé se naučili vždy spolupracovat skutečně až při velkých katastrofách (až došlo k nějakým velkým katastrofám) - jinak se raději schovali a dělali jako že nic (mnoho z lidí určitě ano). Takoví lidé si neuvědomují že právě v jednotě je síla - to je úplně to stejné jako při sjednocení studentů magie (v principu). Že to vždy nechávají takzvaně dohrát až do extrému?

Není to tedy jenom o vědecké předpovědi že se něco planetě stane v té a v té době. Jedná se o zkázu obrovských rozměrů nejen přírodních tak jak si to vy představujete ale také právě pro lidské jednání, chování a to nejen k přírodě samotné ale i k sobě navzájem. Je to o celkovém přístupu k věcem. Vždyť se rozhlédněte kolem sebe, podívejte se na své chování, podívejte se jak snadno děláte závěry o někom koho třeba znáte například jen z internetu nebo z časopisu.
Lidstvo natropilo skutečně (jako celek) hodně špatných věcí, které nelze jen tak přehlížet protože nejsou dokonalí. Nikdy lidé nebyli dokonalý, ale to kam to došlo a kam to spěje, zaručeně příroda nepřehlídne. A to rozhodně nebude za tisíc let. Je to logické, když se rozhlédnete v rámci planety jako celku a tak vidíte že opravdu ne zrovna pomalým tempem se celkový stav přírody zhoršuje. Bordel ve světě se také zrovna ne tak pomalým tempem zhoršuje a celkově všechny věci na celé planetě Země se noří do (zatím ještě) pomyslného pekla. Nemyslím si že by lidé nějak významně zachránili planetu, ale zlepšit to jde (oni však se o něco takového nepokusí protože vědí že by to znamenalo celkovou celosvětovou sérii změn kterou by mnozí těžko nesli a mohla by kvůli tomu vzniknou i světová válka - protože jde opět zase o majetek - jako vždy - připomíná to důvěrně příběhy z Bible, že?)

Rychlost jakým se zhoršuje stav přírody (planety jako celku) je už trochu víc alarmující a je potřeba mít v záloze nějaký nouzový plán v případě potřeby (v klidu a zatím ještě pomalu, ale jistě aby ten nouzový plán aspoň nějaký vůbec byl). Je jedno co kdo kecá za nesmysly (stačí se rozhlédnout jakým tempem se příroda za ty roky zhoršila a je všem normálním jasné že s takovým tempem to asi i pro lidi za chvíli nebude dobré a možná už ani přijatelné). Zatím se věci mohou odvíjet ještě v klidu ale je potřeba už v současnosti se pojistit nějakým nouzovým plánem. Místo vyvíjení nových LCD displayů nebo vojenských technologií (že?) popřípadě nových závodních superautomobilů by se peníze (takových bohatých lidí nebo vlád států) mohli investovat do nouzového plánu pro případnou potřebu záchranu (řekněme takový fond nejdříve - no a jestli přemýšlí že to někdo rozkrade tak ať si počkají až pohltí záplava). Připadá vám to tvrdé? No tak jestliže jsou lidé kteří mají pořád nějaké blbé odpovědi ve smyslu že se nemohou vytvářet tyto a tyto věci a fondy pro záchranu (například, a podobně), že se to rozkrade (atd.), no tak to si opravdu běžte vyhlídnout do jaké díry po zemětřesení si sami vlezete. Prosím vás, s takovým přemýšlením to daleko lidstvo nedotáhne jako celek (to brzo opravdu sama příroda rozhodne)

Ovšem já si myslím že většina lidí bude prostě stejně čekat až jim pomyslně spadne dům na hlavu (to je pro přirovnání k tomu jak většina lidí přemýšlí). Může mi to být jedno (to mi věřte) ale mám cit a vím jaké katastrofy je příroda skutečně ještě schopná, pokud lidé budou takovým tempem zhoršovat její stav.

S pozdravem

Lukas