UFNC svět: Pátá část

21. prosince 2010 v 17:28 | Lukáš (zástupce UFNC) |  Příběhy
Listopad 2010, Ředitelství UFNC, Vyškov

Sotva jsem dovřel dveře své kanceláře, známý elektronický hlas promluvil "to nebylo od vás zrovna pěkné" z miniaturních projektorů umístěných v rozích místnosti se zjevil mírně transparentní obraz mladého muže v černém obleku "nepěkně se bavíte na účet asistenta generálního ředitele...a...to není zrovna pěkné". "Ááá..." ozvalo se chychotání mladíků a slečen "to bys nebyl ty, kdyby ses ho nezastal, že Sufe?" a snad všichni se hlasitě zasmáli. "Běž to nabonzovat říďovi" a sotva to dořekli, elektronický obraz se rozdrobil na tisíc malých kousků.

Jsem na cestě do své tajné laboratoře, procházím kovovými sekcemi až k výtahu. Ten mne dopravil do podzemí. Všude dokonalé osvětlení. Po ověření jsem vstoupil do mého tamního bydliště. Tak tomu říkám, protože se zde cítím opravdu bezpečně. S takovým hřejivým pocitem domova. "Pane" holografický obraz promlouval "vaše žádost byla právě odmítnuta, centrální světová vláda nebyla schválena, váš návrh se zamítá" a já jsem se s překvapením otočil k monitoru. "Hmm..." a zavolal jsem prezidentovi UFNC, abych se přesvědčil. "V tom případě..." po chvíli jsem zvolal "Sufe...otevři podzemní laboratoř". Pocítil jsem mírné zadunění pozorujíc titanové dveře odhalující kovové schodiště.

"Ale pane" holografická projekce decentního mladíka pokračovala "váš projekt ještě není tak úplně připraven", ale ta slova mne ani na moment nezastavila "někdy je potřebné riskovat". Vešel jsem do mé druhé podzemní laboratoře s úsměvem pozorujíc cenné alchymistické bohatství.

Pokračování příště...