UFNC svět: Druhá část

17. prosince 2010 v 19:06 | Lukáš (zástupce UFNC) |  Příběhy
Září 2010, Ředitelství UFNC, Vyškov, 07:45

"Omlouvám se vám, ale opravdu, opravdu nemám čas" nervózně jsem odpovídal jednomu z reportérů při cestě do velkého sálu "promiňte, ale už čekají určitě jenom na mě". Přestože jsem se napsal na kandidátku, tak jsem uvnitř tušil, že to nezvládnu. Když jsem spatřil to početné shromáždění akcionářů, mírně jsem se zalekl. Takové volby se budou konat vždy jednou za rok. Je to z toho důvodu, aby se nezneužívalo jistoty předsednictví UFNC.

"Všem účastníků voleb děkuji" asistent promlouval z pódia, kde stál i s novopečeným prezidentem UFNC, a.s. který mával na všechny přítomné "děkuji vám všem, díky moc". Asi po třech hodinách byl sjezd rozpuštěn. Někteří se ještě rozhlíželi po nových, velkolepých prostorách organizace. Přestože většina byla příjemně překvapena, někteří lidé si přesto neodpustili některé méně vhodné poznámky.

Poblíž centra města Vyškov, 14:35

Po takové prohře jsem ani nedoufal, že by mi něco zvedlo náladu. Když jsem se sklopeným zrakem odcházel z budovy, začal mi zvonit mobilní telefon. "Ano?" téměř šeptem "to jste vy pane prezidente ?" a když jsem se dověděl, že se mnou chce jít na pozdní oběd, tak jsem byl mírně potěšený.

"Pane Přibyl, chtěl bych vás o něco požádat" stačil pronést ještě než do toho vstoupil číšník "nějaké přání ?". On si objednal něco ostřejšího k pití, ale já jen nějakou limonádu. "Takže kde jsem to skončil?" pod vousy sám sobě pravil předseda představenstva "takže pane Přibyl, chtěl bych vás zaměstnat jako mého osobního asistenta...souhlasíte?" a já jsem zvedl hlavu. Takovou nabídku jsem nemohl odmítnout a to obzvláště vzhledem k mé prohře. UFNC je navíc perfektní zaměstnavatel takže to bylo pro mne příjemné povzbuzení do dalších časů.

Ředitelství UFNC, Vyškov, 18:21

Ještě ten den jsem podepsal smlouvu na dobu neurčitou a obdržel klíčky od mé kanceláře. Práce osobního asistenta v UFNC má sice svoje výhody, ale je jisté, že zažiju i chmurné časy. S tím se ovšem dopředu počítá. Jakmile jsem si do mého pracoviště nastěhoval potřebné věci, nemohl jsem odolat a alespoň sám pro sebe jsem si to místečko pochválil.

Pokračování příště...