Praxe magie - lekce třetí

6. prosince 2010 v 14:29 | Lukáš (zástupce UFNC) |  Magie
c) Cvičení v rámci nejdůležitějších bodů pro praktickou magii

1. Kontrola myšlení:

Nezůstávejte takzvaně kopacím míčem vašich bezuzdných myšlenek a raději se staňte jakýmsi dozorcem nad svým myšlením, ovládejte celý proces svého myšlení. Myšlenky mohou být silami budujícími stejně jako ničícími ze kterých povstávají přání, touhy, náruživosti a následkem toho pak odpovídající jednání přičemž není lhostejné co a jak myslíme. Pozorujte přísněji myšlenky ve vašem nitru a vy budťe jejich pánem.

- Lehněte si a uvolněte se postupně
- Pozorujte v klidu své myšlenky
- Zbavte se jich a pokud možno je úplně vypněte

Pokud se vám toto podařilo tak následuje druhé s tím související cvičení:

- Když se vám podařilo předchozí cvičení tak si dejte pauzu chvíli
- Poté si znovu lehněte a uvolněte se
- A teď se snažte udržet jednu jedinou myšlenku přičemž nic ostatního nevnímáte
- Tímto cvičením se školíte nejen v trpělivosti ale posilujete i vůli

2. Dynamizování vůle:

Svou vůli byste měli posilovat a zocelovat tak pozitivním vnitřním nastavením při všem, co vás potkává. Tedy ovládání myšlenek v každodenním životě a při překonávání nepříjemných úkolů, při zachovávání systematičnosti a pořádku třeba i ve zdánlivých maličkostech, vypnutím při vyřizování tíživých záležitostí, cítění, jednání, netrpělivosti, podrážděnosti, nechuti, bázlivosti či depresi.

Zachovávejte tedy klid a rovnováhu mysli v každé životní situaci (aspoň v rámci možností samozřejmě). Omezte škodlivé požitky a kroťte své náruživosti jako třeba sexuální požadavky a to rozumným odříkáním a zvýšeným ovládáním těla. Měli byste vnitřně cítit harmonii.

Vůli samozřejmě dynamizujete (cvičíte) při každém magickém cvičení přičemž si své úspěchy či neúspěchy vždy zapisujete do svého magického deníku který nikomu neukazujete.

Pokračování příště...